1. Bóg zapłać za ofiary na rzecz Hospicjów naszej diecezji.
2. Dziś w całym Kościele obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
3. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które rozpoczniemy w I Niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi paulin o. Remigiusz Zmuda. Msze podczas rekolekcji od poniedziałku do środy o g.8.00, 10.00 i 18.00
4. Droga Krzyżowa w piątek o g. 8.30, 17.30 i 20.30. Gorzkie Żale w niedziele o g. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
5. Fundacja „Wiatrak” prosi o przekazanie 1%.
6. Polecamy nowy numer Przewodnika Katolickiego, a w nim: o Pasterzu, o którym nie możemy zapomnieć – Benedykt XVI pielgrzymuje do domu Ojca, rekolekcje z „Przewodnikiem” - o. Anselm Grün o siedmiu ostatnich słowach Jezusa z krzyża oraz z ringu do zakonu czyli o tym jak mistrz Polski w king-boxingu poszedł śladami św. Franciszka.